Víkendovky

Kde:
Víkendové pobyty (alias víkendovky) se konají na táborové základně Švrčkovo nedaleko Újezda u Valašských Klobouk. Chata je lokalizována v klidném prostředí lesa mezi třemi malými vesničkami.

Kdy:
Délka pobytu bývá drtivou většinou stanovena od pátku do neděle. V případě možných prázdnin ( ponděli čí pátek) je možné pobyt prodloužit po předchozí domluvě a informování rodičů. 

Za kolik:
Cena víkendovky je zpravidla 450 Kč pro členy a 550 Kč pro nečleny. Členství je vždy roční a pro více informací klikněte ZDE V ceně víkendovky je zahrnuto: doprava tam i zpět, ubytování, strava 5× denně, pitný režim, materiál pro vyrábění a program.

Za co:
Náplň víkendových pobytů bývá závislá na počasí. V případě hezkého počasí se snažíme, aby děti byly co nejvíce venku. Hned u chaty je les a louka, kde děti zažijí spoustu zábavy, ale naučí se i mnoho nového. Když nepřeje počasí, děti mají možnost být uvnitř, kde je veliká jídelna a půda pro vnitřní aktivity a výtvarnou činnost.

O děti se starají kvalifikovaní vedoucí a instruktoři s dlouholetou praxí, kteří jsou proškolení na práci s dětmi

V čem:
Chata se skládá z hlavní budovy, kde je záchod, koupelna, sprchy, kuchyně a tři pokoje, kde v každém ubytujeme 7 dětí. Vedle hlavní budovy je přístavba, kde v přízemí jsou další záchody, sprchy, výdejna jídla a velká jídelna. V poschodí je potom velká půda a jeden pokoj.

Co s sebou:
Hlavní je oblečení a dobré obutí. Je nutno si uvědomit, že dítě se bude pohybovat v lese, proto doporučujeme pevnou obuv do lesa, věci na převlečení, přezůvky do chaty, případně pláštěnku a čisté spodní prádlo!. Hrníčky a talířky s příbory jsou na chatě k dispozici. Na víkendové akce není nutno si s sebou brát spací pytel, pokoje jsou vybaveny vlastními. 
Samozřejmě, že na letní víkendovku není nutné si brát tolik věci, jako na pobyt v zimě, kdy je kolem chaty bláto nebo  sníh
Případné dotazy ohledně vybavení na víkendovku velice rádi zodpovíme.